user-controlpanel

reviewers-controlpanel

شمارش معکوس تا برگزاری همایش
برگزاری همایش به پایان رسیده است.
تاریخ های مهم همایش
مهلت ارسال چکیده مقالات »
1396/03/25
مهلت ارسال اصل مقالات »
1396/06/25
اعلام نتایج »
1396/07/25
مهلت ثبت نام »
1396/08/30
زمان برگزاری »
1396/09/08
زمان برگزاری »
1396/09/09
پوستر همایش
برگزار کنندگان همایش
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
رهنمود هایی برای همکاران علاقه‌مند به گزارش تجربه‌های حرفه‌ای خود در به کار‌گرفتن مهارت‌های ارتباطی در کتابخانه‌های عمومی
1396/02/25

از علاقه شما برای درمیان گذاشتنن تجربه‌های حرفه‌ای ارزشمند خود با دیگر همکارانتان در کتابخانه‌های نهاد و سایر کتابخانه‌های عمومی سپاسگزاریم. به شما اطمینان می‌دهیم که تجربه‌های شما، هر چند در نظر خودتان عادی بنماید، می‌تواند برای همکاران شما دانش‌افزا و آموزنده باشد. کار شما اقدام مهمی در راه اشتراک دانش است.

گزارش‌های شما، پس از داوری، برای ارائه در همایش عرضه ‌و در مجله معتبر به نام خودتان منتشر می‌شود و می‌تواند افزودۀ خوبی برای کارنامه شغلی و حرفه‌ای شما باشد. شما می‌توانید در گزارش خود مهمترین موارد تجربه‌هایتان را در زمینه ارتباط با مراجعه‌کنندگان به کتابخانه‌تان، و یا در برقراری ارتباط با همکاران یا رؤسای خود را روایت و تحلیل کنید.

برای آنکه تجربه خود را به صورت مؤثر منتقل کنید، پیشنهاد می‌کنیم ساختار زیر را به نوشته خود بدهید:

  • چه؟

در این بخش توصیفی روشنگر اما موجز از مورد یا (درصورتی که می‌خواهید چند تجربه مشابه را یکجا جمع بندی و تحلیل کنید) از مواردی که خود تجربه اش را دارید، به خواننده بدهید.

  • چه کار کردید؟

در این بخش به دقت توضیح بدهید برای حل مسئله چه تدبیری به کار گرفتید؛ به این معنی که به مخاطب خود چه گفتید؟ چه رفتاری پیش گرفتید؟ از او چه شنیدید و چه رفتاری دیدید؟ اگر لازم بود، چه کاری برایش انجام دادید؟

  • چه نتیجه‌ای گرفتید؟

توضیح بدهید آیا موفق شدید مسئله را حل کنید یا نه. اگر بله، توضیح بدهید چرا فکر می‌کنید موفق شدید. اگر فکر می‌کنید موفق نشدید نیز دلیل آن را بیان کند (توجه داشته باشید که گزارش موفق نشدن می‌تواند به اندازه موفق شدن _ و چه بسا بیشتر از آن _ مفید و ارزشمند باشد.

  • برای آینده چه پیشنهاد می‌کنید؟

چه موفق و چه ناموفق در تلاشی که برای حل مسئله‌ای که گزارش به کار بستید،، در این بخش پیشنهاد کنید که برای موارد مشابه در آینده فکر می‌کنید چه باید کرد که نتیجه بهتری بتوان گرفت. به علاوه توضیح دهیدکه چرا فکر می‌کنید پیشنهادهایتان می‌تواند به نتیجه بهتری بینجامد.

لطفا نوشته خودرا به زبان روشن و دقیق بنویسید. لازم نیست از سبک نگارش اداری استفاده کنید. کافی است بر مفهومی که می خواهید بیان کنید تمرکز کنید و بعد آن را در قالب جمله ای ساده و تا حد امکان کوتاه - مشابه آنچه در حرف زدن به کار می برید_ بیان کنید.

موفق باشید